Fiyatı artan Limon, çiftçinin başına bela oldu.  4 TL'yi bulan kilosu ile bir yandan üreticisini sevindiren Limon, diğer yandan da bölgede limon çetesi olarak anılan hırsızlarında bir numaralı gözdesi haline geldi.

YATAK LİMON HIRSIZLIĞI

Mersin'in Erdemli İlçesinde bir süredir, devam eden limon hırsızlığı hem üreticiyi hem de çiftçiyi bezdirmişti. Elimize ulaşan bilgiye göre, Erdemli'nin, Karahıdırlı Mahallesi Mazgana civarlarında çiftçilerin yakat limonu muhafaza ettikleri depolarda hırsızlık yapıldı. Çiftçilerin durumu jandarma ekiplerine bildirmesi üzerine çalışma başlatan, Tömük Jandarma Karakol Komutanlığı ile Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bölgede tespit ettikleri limon yüklü iki küçük kamyonu takibe aldı. Bir süre sonra yapılan operasyonda, kamyonlardan biri Mersin-Karaman yolu üzerinde, diğeri ise çevre yoluna yakın bir noktada içindeki limonlar boşaltılırken yakalandı.

35 BİN TL'LİK LİMON

Değeri yaklaşık olarak 35 Bin TL olan limon hırsızlığı ile çalışmalarını derinleştiren ekipler konu ile alakalı olarak 6 kişiyi gözaltına aldı. zanlıların gösterdiği yerlerde yapılan aramalarda limon çaldıkları çiftçilere ait kasalar bulundu.  Limon hırsızlığı ile ilgili olarak A.Ö., A.K., F.Z. A.P., K.T. ve Y.Ü. isimli kişiler çete kurmak ve hırsızlık yapmak suçlaması ile adliyeye sevk edildi.

kaynak(sondakika)