Mersin'de son zamanlarda sık sık meydana gelen elektrik kesintilerinden bunalan vatandaşlar, aşırı sıcaklarında etkisi ile çileden çıktı. Mersin'in Selçuklar Mahallesinde 2 gündür elektrik kesintisinin devam etmesi vatandaşı sokağa döktü.

2 GÜNDÜR ARIZALAR GİDERİLEMİYOR

Vatandaş sonunda çileden çıktı. Mersin'in Toroslar İlçesine bağlı Selçuklar Mahallesinde 2 gündür devam eden elektrik kesintilerine, aşırı sıcaklarda eklenince durum artık çekilmez bir hal aldı. Selçuklar Mahallesi 90038 – 90036 – 90042 numaralı sokaklardaki kesinti sorununun 2 gündür çözülmesi için her türlü makama başvuran mahalleli bir sonuç alamayınca, durumu protesto etmek için sokağa döküldü. 

Mahalle sakinlerinden, Şeker hastası olan Hamit Gürkan, 2 gündür elektrikler olmadığı için dolapta saklaması gereken insülün ilaçların bozulduğunu ifade edereken, Başka bir mahalle sakini olan  Hasan Güler ise "İki gündür elektrikler kesik. Defalarca aradık. Telefonda görüştüğüm yetkili 'Adana-Mersin elektrik hatları üzerinde bir arıza olduğunu ve arızanın giderilmeye çalışıldığını' söylüyor." ifadelerini kullanarak sokağa dökülen mahalleliyi sakinleştirmeye çalıştı. Durumun büyümesi üzerine Mahalleye gelerek açıklama yapan yetkililer arızanın geçici olarak giderildiğini ancak, 2 gün sonra bozulan parçanın gelir gelmez yerine takılacağının sözünü verdikten sonra mahalle sakinleri evlerine döndü.

kaynak(sondakika)