Mersin Valisi Özdemir Çakacak, yayınladığı mesaj ile 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıl dönümünü kutlamanın onur, heyecan ve mutluluğu içinde olduklarını ifade etti.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Özdemir Çakacak, "Bütün yokluklara, imkansızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen önemli bir askeri başarı olmanın yanında, milletimizin sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığın, güçlü birlik ve beraberliğin de unutulmaz sembolüdür" dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı yayınladığı mesajla kutlayan Vali Çakacak, Gazi Mustafa Kemal Paşa komutanlığında, milletin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 94. yılını bayram olarak kutlamanın onur ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. 30 Ağustos zaferinin bütün yokluklara, imkansızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu Türk ordusunun, milletle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen önemli bir askeri başarı olmanın yanında, Türk milletinin sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığın, güçlü birlik ve beraberliğin de unutulmaz sembolü olduğunu vurgulayan Çakacak, açıklamanın devamında, "Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, birlik ve beraberlik içerisinde 30 Ağustos zaferi ile unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, 15 Temmuz akşamında gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında da meydanları boş bırakmayarak demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmış, böylelikle hiçbir şekilde demokrasisinden, bağımsızlığından ve hürriyetinden asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya en güçlü şekilde bir kez daha kabul ettirmiştir. Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin, tarih boyunca yüce değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenmenin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız her türlü badireyi aşmamızı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyorum" ifadelerini kullandı.

kaynak(sondakika)