Mersin Valisi Özdemir Çakacak, yayınladığı mesajla vatandaşların Kurban Bayramı'nı kutladı. Çakacak, "Sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, kucaklaşmanın ve duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı böyle zamanların çoğaltılması ve her günün bayram gibi yaşanabilmesi için gayret sarf etmeliyiz" dedi.

Vali Çakacak, mesajında bayramların kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışma pekiştirme vesilesi, gönül kazanma seferberliği olduğunu belirtti. Bayramlarda insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, dargınlıkların unutulduğu, kardeşçe kuçaklaşılan, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği günler olduğunu kaydeden Çakacak, "İnsanca duygular olan vefa, şefkat, merhamet gibi duygularımızın ve değerlerimizin en fazla farkına vardığımız zamanlar şüphesiz bayramlardır. Sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, kucaklaşmanın ve duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı böyle zamanların çoğaltılması ve her günün bayram gibi yaşanabilmesi için gayret sarf etmeliyiz. Kurban Bayramı ve diğer özel günlerin bizlere hatırlattığı en önemli husus budur. Bugün bir taraftan bayram sevincini yaşarken, diğer taraftan da ülkemizin yaşadığı sıkıntılı günleri aşıp, parlak bir geleceğe doğru umut dolu yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Milletimizin mutlu ve huzurlu olması, refah içerisinde yaşaması, yarınlara güvenle bakabilmesi için elbirliğiyle çalışıyoruz. Ülkemizin kalkınması, zenginleşmesi, modernleşmesi ve demokrasimizin kökleşmesi için güçlü bir irade sergiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Millet olarak bizi birbirimize düşürmek, gücümüzü zayıflatmak, kardeşi kardeşe kırdırmak için nice dahili ve harici oyunlar sergilendiğinin altını çizen Çakacak, mesajını şöyle sürdürdü: "Bu ülkede huzur istemeyenlerin tüm gayretlerine rağmen, bu güzel coğrafyada, binlerce yıldır var olan derin kültürel bağlarımız ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu bizleri kardeşçe ilelebet bir arada tutacaktır. Bizler, tarih boyunca birbirimize verdiğimiz kıymetle; ortaya koyduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla, sağduyunun aydınlığıyla sıkıntılı dönemleri hep birlikte aştık. Bugün ve gelecekte de, aynı basireti, aynı iradeyi yine hep birlikte göstereceğiz. Toplumumuzun ayrıştırılmaya çalışıldığı bugünlerde, bir ve beraber olmamızın, tüm sorunlarımızı çözmenin en önemli aracı olacağına duyduğumuz inançla geleceğe bakıyoruz. Bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı'nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyor, başta ülkem, değerli hemşerilerim ve tüm İslam alemine huzurlar getirmesini temennisiyle tüm Mersinlilerin Kurban Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum."

kaynak(sondakika)