Mersin Toroslar'da bulunan Arpaçsakarlar Kız Kuran kursunda hafızlık eğitimlerini tamamlayan kız öğrencileri için Toroslar Müftülüğünce Mersin Kongre ve Sergi Sarayı'nda "Hafızlık İcazet Töreni" yapıldı. 

 "Hafızlık İcazet Töreni" önce saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Burada konuşma yapan Toroslar İlçe Müftüsü Mehmet Çabuk,  Arpaçsakarlar Kız Kuran Kursu'nda hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerin bugün taçlarını giyeceklerini ifade etti.

TAÇLARINI GİYİP, BELGELERİNİ ALDILAR

Töreni düzenledikleri için son derece mutlu ve gurulu olduğunu ifade eden Müftü Çabuk, "Bugün Rabbimize ne kadar şükretsek azdır çünkü bugün Toroslar Müftülüğü Arapaçsakarlar Kız Kuran Kursu'ndan Allah'ın kelamını Kur'an-ı ezberleyerek hafızlık mertebesine erişen 17 genç hafızımızı, genç hafız yavrumuzu uğurluyoruz. Onlara cennette giyecekleri tacı bizlere hatırlatan tac giyme merasimini, icazet ve diploma törenini yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hafızlarımızı, onların anne babalarını, onları büyük gayretleriyle okutup yetiştiren hocalarını ve bu eğitime maddi manevi destek veren herkesi kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Törende yapılan etkinliklerin ardından hafız olmaya hak kazanan 17 öğrenciye taçları giydirilerek başarı belgeleri yetkililer tarafından verildi.

kaynak(sondakika)