Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 171'inci kutlama etkinleri kapsamında Mersin'in Tarsus İlçesinde, oluşturulan hatıra ormanına fidan dikildi. Fidanlara can suyunu ise Toplumsal olaylara müdahale aracı olan TOMA verdi.

FİDANLARA CAN OLDU

Tarsus'ta Eshab-ı Kehf Mağarası mevkiinde oluşturulan hatıra ormanına 1000 adet fıstık çamı dikildi. Emniyet mensupları ve etkinliğe katılan vatandaşlar birlikte fidanları ektikten sonra, İlçe Emniyet Müdürü Çakan, yaptığı konuşmada,

"Fidan dikme etkinliğimizi 10 dönümlük bir arazi üzerinde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Çevrelerin güzelleşmesi, yaşadığımız şehrin güzelleşmesi, buna yönelik olarak diğer sosyal projelerde olduğu gibi kendi haftamızda yaptığımız bu etkinliği aslında yıl içerisine yaymayı çok isterdik. Bunla ilgili çeşitli projelerimizde var. Diktiğimiz ormanın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum."

Çakan, gazetecilerin alanda TOMA'nın bulunma nedenini sorması üzerine, "Birazdan onun faydasını göreceksiniz. Burada can suyunu TOMA ile vereceğiz. İlk sularını sayın protokolümüze verdirdik. Genel sulamayı ve yağmurlamayı da TOMA ile yapacağız" ifadelerini kullandı.

Yapılan etkinlikler ve konuşmalardan sonra, TOMA yağmurlama yaparak 1000 adet fidana can suyu verdi.

 

kaynak(sondakika)