Mersin'de TOKİ tarafından yapılan devlet hastanesi inşaatında çalışan işçiler, 3 aydır ücret alamadıkları için çok zor durumda kaldıklarını söyleyerek yetkililerden acil olarak yardım istediler.

 

Mersin'in Anamur İlçesinde TOKİ tarafından yapılan Anamur Devlet Hastanesi inşaatında çalışan işçiler ile Yüklenici firma arasında zaman zaman sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren işçiler, kendilerinden habersiz çıkışlarının da verildiğini iddia etti.

Anamur Devlet Hastanesi inşaatı, yüklenici firma işçilere ücret vermediği iddiasıyla bir süre önce durdu. Paralarını alamadıklarını belirten işçiler çok zor durumda kaldıklarını söyledi. İşçilerden 50 yaşındaki Zeki Kül, kendisi gibi onlarca arkadaşının mağdur olduğunu belirterek, "3 aydır maaş alamıyoruz. Birileri bizden habersiz çıkışımızı yapmış. Hakkımızın ve tazminatımızın firmadan alınarak tarafımıza ödenmesini istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım başta olmak üzere Başbakanım ve devlet büyüklerinden yardım istiyoruz" dedi.

Daha önce de 4 ay ücret alamayan işçiler işi durdurmuş, Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ın araya girmesiyle çalışmalar 1 Haziran 2016'da yeniden başlamıştı.

kaynak(sondakika)