Diyarbakır'da PKK'lılar tarafından Jandarma karakoluna bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmesi sonucu Şehit olan Uzman Onbaşı Sabri Acem'in Tarsustaki baba ocağına acılı haber ulaştı. Terör laneti yine bizi sol yanımızdan vurdu.

ÇATIŞMA YAŞANDI

PKK terör örgütü tarafından Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde bulunan Mermer Jandarma Karakolu'na bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Onbaşı Sabri Acem'in Mersin'in Tarsus ilçesindeki baba ocağında yas var.

Elimize ulaşan bilgiye göre, Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde Lice ilçesine bağlı Mermer Jandarma Karakol Komutanlığı'na bombalı araçla düzenlenen saldırının ardından çıkan şiddetli çatışmada Sabri Acem (26) ve iki arkadaşı Şehit düşmüştü. Şehidin Tarsus ilçesindeki baba ocağına acı haber yetkililer tarafından verildi. 1 yıllık Jandarma Uzman Onbaşı olan Sabri Acem'in Tarsus Fevziçakmak Mahallesindeki Şehit Ramazan Alper Sokak bulunan evinde, Şehidin yakınları ve mahalle sakinleri teröre hep bir ağızdan lanetler yağdırdılar. 

Şehidin naaşı Diyarbakır'da yapılacak askeri törenin ardından bugün ikindi namazından sonra Tarsus'ta toprağa verilecek.

 

kaynak(sondakika)