Mersin'de yaşayan ve 'Süper Vatandaş ' olarak bilinen polis emeklisi Emin Kocaaslan, "Referandumda 'evet' diyenleri denize dökeceğiz" diyen CHP'li Hüsnü Bozkurt'u, hayvan dili keserek protesto etti.

 

Atatürk Caddesi üzerine elinde "Asarım, keserim, denize dökerim.  Van münit. Demokrasi, halk düşmanı. Sandıkta dilini keserim. Yes" yazılı dövizle gelen Emin Kocaaslan, "Referandumda 'evet' diyenleri denize dökeceğiz" diyen CHP'li Hüsnü Bozkurt'a hayvan dili kesip tepki göstermesinin ardından açıklama yaparak şunları söyledi:

"Bireysel siyaset yapma hakkımı kullanıyorum, cevap hakkımı kullanıyorum. Çünkü çıktı dedi ki kürsüye, 'Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve  Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma, toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma, büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim.' Diyor ki Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağım. Madem sen bu milletvekili yeminini ediyorsun, bu sözler söylenir mi ya? Ne diyor, kükrüyor. 'Asarım, keserim, denize dökerim. 'One minute. Demokrasi halk düşmanı bu. Sandıkta senin dilini keserim, dilini."

Konuşmaların ardından Kocaaslan, yanında getirdiği hayvan dilini keserek, çöpe attı.

kaynak(sondakika)