Mersin'de emniyet güçleri tarafından yapılan başarılı bir operasyonda, çok miktarda sahte içki ele geçirilirken, 4 şüpheli gözaltına alındı.

 

Mersin İl  Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, jandarma ekipleri  Çamlıyayla,  Yenişehir,  Erdemli ve  Silifke ilçelerinde sahte içki üretim ve satışlarıyla meydana gelen ölüm olaylarının tekrar yaşanmaması için istihbari çalışmalara ağırlık verdi.

Ekipler, İ.A, F.A, E.G ve D.A'nın  Erdemli ilçesi  Çeşmeli Mahallesi'nde kiraladıkları bir evde sahte içki imal ettikleri ve bu içkileri piyasaya sürdüklerini belirledi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Erdemli-Tömük  Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda, toplam bin 941 litre sahte içki, 260 litre etil alkol, 9 bin 75 boş şişe ve şişe kapağı, 17 bin 500 alkollü şişe etiketi, 45 adet 19 litrelik doğal kaynak suyu, 13 adet 20 litrelik boş etil alkol bidonu, 8 adet 60 litrelik boş bidon, bir 500 litrelik su tankı, bir 300 litrelik su tankı, bir karıştırıcı mikser, 50 metre plastik hortum ve 25 metre elektrik kablosu ele geçirildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan 4 şüpheliye toplam 245 bin 391 lira da idari para cezası kesildi.

kaynak(sondakika)