Mersin'de oyuncak tabancayla bir markete yüzleri maskeli halde giren 3 kişi iş yeri sahibini etkisiz hale getirdikten sonra marketi soyarak kayıplara karıştı. Polis ekipleri zanlıları kısa süren bir çalışmadan sonra yakalamayı başardı.

 

Elimize ulaşan bilgiye göre, Mersin'in Selçuklar Mahallesi'nde meydana gelen olayda Akşam saatlerinde ellerinde silah bulunan ve yüzleri maskeli olan 3 kişi, markete girdi. Market sahibi V.G.'yi etkisiz hale getiren şüpheliler, yazar kasadaki 1500 lira ile çelik kasadaki 650 dolar, 200 euro, 1500 lira ve bir cep telefonunu alarak kaçtı. İhbar üzerine çevrede araştırma yapan Gasp Büro Amirliği ekipleri, olayı gerçekleştiren B.K., M.Y. ve M.G. ile araç sürücüsü M.T. yakaladı. Zanlılarla birlikte 1 tüfek, 3 farklı markalarda el telsizi, 3 cep telefonu, 1 oyuncak tabanca, 1 eldiven, 1 pasaport ele geçirdi.

Tutuklanan 4 şüphelinin market soygununda tüfekle birlikte oyuncak tabanca kullandıkları, yakalanmamak için de güvenlik kameralarının kayıt cihazını da yaktığı ortaya çıktı.

kaynak(sondakika)