15 Temmuz, vatan hainlerinin darbe girişiminden sonra, güvenlik güçleri tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında, 10 ilde gerçekleştirilen sosyal medya ve internet operasyonunda gözaltına alınan 31 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Ekipler 1,5 yıllık takibin ardından bazı internet sitelerine karşı harekete geçmiş, İstanbul, Ankara, Van, Mersin, Kocaeli, İzmir, Bursa, Rize, Amasya ve Hatayillerinde önceden belirlenen adreslere baskın yapmıştı. Sosyal medya ve internet medyasında terör örgütü FETÖ/PDY'nin amaçları doğrultusunda yayın ve propaganda faaliyetlerinde bulunduğu iddia edilen Rota Haber, Subuo Haber, Aktif Haber, Haberdar, Merkür Haber internet sitelerinde polis tarafından arama yapılmıştı.

Toplumda algı yaratmak, devlet büyüklerini küçük düşürmek, resmi devlet kurumlarını itibarsızlaştırmak ve darbeye zemin hazırlamak için örgütlü hareket eden FETÖ/PDY suçlamasıyla internet sitesi yönetici 31 kişi gözaltına alınmıştı. Kamuoyunda Fuat Avni olarak da bilinen FETÖ/PDY Terör Örgütü mensubunun gerçek kimliğinin deşifresine yönelik yapılan operasyonların devam ettiği bildirildi.

Gözaltına alınan 31 şüpheli sabah saatlerinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Zanlılar, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

kaynak(sondakika)