Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, su fiyatlarında yüzde 5 indirim uygulanacağını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2016 yılı kasım ayı toplantısının birinci birleşimi Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığındaki oturumda, idare tekliflerine ait 64, komisyon raporlarına ait 20, gündem dışı da 9 madde görüşüldü.

Toplantıda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Gazimağusa Belediyesinin, yerel düzeyde işbirliği sağlamak, kentlerin gelişimine katkı sunmak ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla "kardeş şehir" olunmasına ilişkin teklif, ilgili komisyonlara gönderildi.

Kocamaz, konuşmasında Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) tarafından uygulanan su ücretlendirmelerinde indirim yapacaklarını belirterek, "Buradan vatandaşlarımıza müjde vermek istiyorum. MESKİ tarafından su fiyatları geçen yıl sabit tutulmuştu. Bu yıl ise 2017 yılındaki su fiyatlarını, 2015 yılı nisan ayı ücretlendirmesine çekerek, yüzde 5 indirim yapıyoruz. Tüm Mersin'e hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

kaynak(sondakika)