Jandarma ekipleri tarafından yol kontrolleri sırasında durdurulan bir araçta yapılan aramalarda, ruhsatsız olduğu tespit edilen ve bunları Mersin'de götürmek üzere yola çıktığı öğrenilen bir kişi gözaltına alındı.

 

Elimize ulaşan bilgiye göre, Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki Kurumcu  Jandarma Karakolu yakınlarında durdurularak aranan bir araçta,  Mersin'e götürülmek istenen 10 tabanca ele geçirildi.  Cizre İlçesi'ndeki bir evde de 1 tabanca ile tabanca yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ve mermiler ele geçirildi.

İl  Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, İstihbarat Şube Müdürlüğü'nün çalışmaları sonucu  Cizre İlçesi Kurumcu  Jandarma Karakol Komutanlığı yol kontrol noktası oluşturulduğu belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"M.S. isimli şahıs ile birlikte  Mersin iline sevk edilmek üzere 10 adet ruhsatsız tabanca yakalanmış olup, devam eden çalışmalarda M.S.'nin M.A. isimli şahıs ile işbirliği içerisinde olduğu tespit edilmiş olup, M.A. isimli şahsın  Cizre ilçesi Sur Mahallesi'nde bulunan ikametinde yapılan arama neticesinde; 1 adet Sigsauer marka tabanca ve bu tabancaya ait 2 adet şarjör, 1 adet temizleme fırçası, 32 adet 7.65 mm çapında dolu fişek, 55 adet 9 mm çapında dolu fişek, 3 adet tabanca gövdesi, 3 adet tabanca kapak takımı, 3 adet tabanca namlusu, 15 adet 9 mm fişek alan boş şarjör, 3 adet tabanca emniyet tetik tertibatı malzemesi, 6 çift tabanca el kabzesi ele geçirilmiştir. Şüpheli M.S. ve M.A. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınmıştır."

kaynak(sondakika)