Havaların ısınmasıyla birlikte artan yılan sokmaları, özellikle ekmeğini kırsal alanda kazanan çiftçi ve seracılar için oldukça büyük tehlike arz ediyor. Son olarak Mersin'in Erdemli ilçesinde seracı olan  İbrahim Koç, ot yolarken elini yılan sokması sonucu, ölümden döndü.

4 GÜN HASTANEDE YATTI

3 Çocuk Babası İbrahim Koç, yaşadıklarını şöyle anlattı. "Çalıştığım seranın girişinde ot yoluyordum. Elimi bir şeyin soktuğunu fark ettim. Arı diye ilk önce önemsemedim. Eğilip ot yolmaya devam edecektim ki yılanı gördüm. Yılanın soktuğunu anladım" olayın hemen ardından annesi ile karşılaşan Koç, annesine durumu anlatınca annesi,  "Annem hemen paniklendi. 'Anne panik yapma yılan küçüktü' dedim. Bir şey yapmaz herhalde dedim. Yine de annem panik yaptı, iyi ki de panik yapmış. Hastaneye zor vardık, kolum mosmor morardı. 4 gün kaldım, ilk günü hiç hatırlamıyorum. Diğer günleri hatırlıyorum. 4. günden sonra evime şükür gelebildim" dedi. 

KOLU ŞİŞTİ, MORARDI

Yılan sokması ardından durumu gittikçe kötüleşen Adamı annesi Dursun Koç son anda hastaneye yetiştirmeyi başardı. Yaşlı kadın yaşadıkları durumu "Çalışırken yılan sokmuş. Hastaneye gidelim dedim, gitmek istemedi. Israr ettim götüreyim diye. İyi ki gitmişiz. Çok şükür Allah'ıma evimize döndü geldi. Çok eziyet çekti çocuğum kolu şişti, morardı, kendimiz ıstırap içinde kaldık. Çok şükür eve geldi. Panik yapma diye ısrar etti, zorla gönderdim. Bu durumlarda illa ki bir uzmanın görmesi lazım biz götürdük, çocuğumuz çok şükür şifasını buldu" ifadeleri ile anlattı.

kaynak(sondakika)