Mersin'de uzun süredir gündemi meşgul eden sahte içki kabusu, bir can daha aldı. Metil alkol zehirlenmesinden bugün bir kişi daha yaşamını yitirdi.

 

Elimize ulaşan bilgiye göre, Mersin'in  Anamur İlçesi'nde, sahte içkiden ölenlerin sayısı ikiye yükseldi.  Anamur Özel ANAMED Hastanesi'nde 10 gündür tedavi gördükten sonra dün yaşamını yitiren 57 yaşındaki Yavuz Koruk'un ardından emekli kütüphane müdürü 68 yaşındaki Abdulkadir Erdoğan da bugün hayatını kaybetti. Evinde fenalaşınca Özel  Anamur ANAMED Hastanesi'ne kaldırılan Abdulkadir Erdoğan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İlk bulgulara göre sahte içki zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden Erdoğan'ın ölümün kesin nedeninin belirlenmesinin  Adana  Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporla netlik kazanacak. Ölmeden önce görme kaybı yaşayan ve sahte içki zehirlenmesi saptanan Yavuz Koruk'un cenazesi ise bugün sevenlerinin gözyaşları arasında  Ören Mahallesi  Ortaköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Koruk'un yakını Avukat Hüseyin Seymen, " Anamur sevdalısı bir insanı zamansız kaybettik. Maalesef  Anamur'da bol miktarda kaçak içki satılıyor" dedi.

BAŞHEKİM: İLK BULGU METİL ALKOL

Hastane Başhekimi Op.Dr. Yücel Yücetürk ise, vakaların önce zehirlenme olarak geldiğini ancak hekim arkadaşların klinik bulgularına bakıldığında bunun bir metil alkol zehirlenmesi olabileceğinden şüphelendiklerini söyledi. Bunun üzerine adli bildirimde bulunduklarının altını çizen Başhekim Yücetürk, "Hukuki süreç başlamıştır. Vakalarla ilgili savcıların otopsi talepleri oluyor. Şu ana kadar bir vakamız  Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildi. İkinci vaka içinde savcılık inceleme başlattı" dedi. Daha önce  Anamur da zaman zaman kaçak içki operasyonu yapan İlçe  Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yavuz Koruk'un ölümünün ardından bu yöndeki çalışmalarını yoğunlaştırdı.

kaynak(sondakika)