Mersin'de Emniyet güçleri tarafından yürütülen bir operasyonda, yurda kaçak yollardan sokulduğu tespit edilen 8 lüks araç ele geçirilirken konu ile alakalı olarak da 7 kişi göz altına alındı.

 

Elimize ulaşan bilgiye göre, Mersin'in Erdemli, Mut ve Silifke ilçelerinde yurt dışından kaçak yollarla getirilip kullanılan 8 lüks otomobil düzenlenen operasyonlarla ele geçirilirken, 7 şüpheli de gözaltına alındı.

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Mersin ili ve ilçelerinde ucuz fiyata lüks araca binmek isteyen vatandaşların anlaştıkları kaçakçılar aracılığıyla Gürcistan'dan yanıltıcı işlemlerle Türkiye'ye lüks araç getirerek kullandıkları istihbaratını aldı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, farklı tarihlerde düzenledikleri 7 eş zamanlı operasyonlarda Erdemli ilçesinde 5, Mut ilçesinde 1, Silifke ilçesinde 2 Gürcistan plakalı kaçak otomobili ele geçirdi.

Olayla ilgili gözaltına alınan 7 şüpheli sorgulanmalarının ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, kaçak otomobillerin de Mersin Gümrük Müdürlüğüne teslim edildiği öğrenildi.

kaynak(sondakika)