Mersin'de geçirdiği trafik  kazası sonucunda yaşamını yitiren jandarma er Sercan Ellek'in cenazesi, memleketi olan Balıkesir'de askeri törenle toprağa verildi.

20 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

Terhisine 6 ay kala Mersin'de kaza geçiren 20 yaşındaki er Sercan Ellek, son yolculuğuna memleketi Balıkesir'den uğurlandı. 5 çocuklu ailenin tek erkek evladı Sercan Ellek'in Türk bayrağına sarılı naaşı bugün Balıkesir'de Gümüşçeşme mahallesinde bulunan baba evine getirildi. Baba İsmet Ellek, anne Güler Ellek, ablaları Gülşah Demirkıran, Gülcan Gürcü, Eda Or, Neşe Yatak ve taziyeye gelenlerin gözyaşları arasında, Sercan Ellek için evlerinin önünde helallik alındı. Er Sercan Ellek'in cenazesi daha sonra Hakkı Çavuş Camisi'ne götürüldü.

Burada düzenlenen törene Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Balıkesir 9. Ana Jet Üssü ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan, AK Partili Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gülktekin Uysal, MHP İl Başkanı Argun Atıcı ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ellek öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı ve cemaatin haklarını helal etmesinin ardından Çınarlıdere Mezarlığı'nda toprağa verildi.

kaynak(sondakika)