Mersin'in Toroslar İlçesinde, belediye ekipleri tarafından 10 bin çam ağacı fidesi park ve yeşil alanlara dikilmeye başlandı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, dikilen ağaçların uzun ömürlü olması ve nesilden nesle ulaşması için iklim şartlarına uygun ağaç ve bitki türleri seçtiklerini belirtti. Hem yeşil dokuyu arttırmak hem de şehrin giriş ve çıkış noktalarına görsel ve estetik bir değer katmak amacıyla peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarına önem verdiklerini vurgulayan Tuna, "Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen ağaç ve mevsimlik çiçek dikim çalışmalarımıza ilçemizin muhtelif noktalarında devam ediyoruz. Tohumdan alıp kendi seramızda yetiştirdiğimiz 10 bin adet çam ağacını toprakla buluşturuyoruz. Gelecekte sağlıklı nesiller ve temiz doğa için daha çok fidan dikmeliyiz" dedi.

Fidan dikmek kadar onu korumanın da önemine değinen Tuna, "Bu alanlara sahip çıkmaları yönünde çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza güveniyoruz" ifadelerini kullandı. 

kaynak(sondakika)