Mersin'de Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle mücadele ekipleri tarafından, ele geçirilen bir istihbarat üzerine harekete geçen ekipler, eylem hazırlığındaki bir PKK'lı ve ona yardım, yataklık eden 7 kişiyi gözaltına aldı.

 

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,  Şırnak kırsalından bir teröristin eylem için  Mersin'e geleceğinin bilgisine ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen polis,  Şırnak kırsalından gelen 23 yaşındaki M.S.'nin merkez  Yenişehir İlçesi'ne bağlı  Çiftlikköy Mahallesi'nde bir evde kaldığını belirledi. Cumhuriyet Savcılıktan alınan izinle eve operasyon düzenleyen ekipler, M.S.'yi kıskıvrak yakaladı. Ekipler, ayrıca teröriste yardım ve yataklık eden A.K., H.A., M.Z.B., H.A., R.Ş., S.E. ve B.E.'yi gözaltına aldı. M.S.'nin Kuzey  Irak'ta bomba eğitimi aldığı ve  Şırnak kırsalından  Mersin'e gelerek ekonomik tesisler, kamu kurumları ve önemli kişilere yönelik sabotaj eylemi hazırlığında olduğunu belirlendi.


Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan M.S. başta olmak 2'si kadın toplam 8 kişiyi yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

kaynak(sondakika)