Mersin'de İl Jandarma ekipleri tarafından yürütülen 2 operasyonda yüklü miktarda Hint keneviri ile satışa hazır halde hazırlanmış esrar ele geçirildi. 

TOPLAM, 1622 KÖK HİNT KENEVİRİ VE 2 KİLO 40 GRAM KUBAR ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Elimize ulaşan bilgiye göre, Mersin İl Jandarma Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yürütülen teknik ve istihbarak çalışmaları sonucunda Mersin'in Mut ve Anamur İlçelerinde uyuşturucu satışı yapıldığı tespit edildi. Bu kapsamda ekipler tarafından belirlenen adreslere baskınlar düzenlendi İlk olarak, Anamur'un Ören Mahallesine bağlı ormanlık alanda inceleme yapan ekipler burada ekilmiş halde 852 kök Hint keneviri ele geçirdi. S.K. (44) ve M.B (32) isimli kişiler tarafından ekildiği tespit edilen Hint kenevirleri sökülürken zanlılarda göz altına alındı. Kişilerin yapılan ev aramalarında 2 av tüfeği ele geçirildi. Merkezde yapılan sorgulamaların ardından zanlıların verdiği başka bir adreste de 300 kök hint keneviri ele geçirlidi.

 

Daha sonra devam eden operasyonlar dahilinde Çamlıpınaralanı Mahallesi Tenzile civarında başka bir adrese opersayon düzenleyen ekipler burada 70 kök Hint keneviri ile 40 gram esrar ele geçirdi. Olayla ilgisi olan  M.D'nin (36) isimli kişi göz altına alındı. 

 

Mut'ta ise Hacınuhlu mahallesinde bir adrese yapılan operasyonda, 400 kök Hint keneviri ile 2 Kilogram Kubar esrar yakalandı. Olayla ilgisi olan B.K ise göz altına alındı.

 

Tüm operasyonlarda yakalanan zanlılar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezevine gönderildi.

kaynak(sondakika)