2015 ve 2016 yılları arasında Mersin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından "Karayolu Ağaçlandırması Eylem Planı" kapsamında Çeşmeli-Mersin, Yenice-Tarsus ve Tarsus-Çamalan otoyollarında 113 kilometrelik yola 648 bin fidan dikildi.

TOPLAM 648 BİN FİDAN

Otoyol ve karayollarına dikilen ağaçlar, servi, sabin ardıcı, fıstıkçamı, zakkum, erguvan, dişbudak, biberiye, akçaağaç ve defne türlerinden oluşuyor. Toplam 648 bin olan fidanların bakım ihalesi de tamamlandı. İhaleyi kazanan firma fidanların bakım çalışmalarına ve ot alma ile çapa çalışmalarına başladı. 

KARAYOLLARIMIZ DAHA ESTETİK BİR HALE KAVUŞTU

Konu hakkında açıklama yapan  Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, şu ifadeleri kullandı.  "Genel Müdürlüğümüzün hedef ve politikaları çerçevesinde yapılan bu çalışmalarla karayollarımız daha estetik bir görünüme sahip oldu.  Mersin Orman Bölge Müdürlüğü olarak toplumsal rolümüzün farkındayız. Yol kenarı ağaçlandırmalarıyla birlikte okul, çeşme başları ile köy ve belde yolu kenarlarında ağaçlandırma çalışmalarımız da kesintisiz devam etmektedir. Ağaçlandırma sahalarının korunmasında bizim kadar vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını diliyorum"

kaynak(sondakika)