Mersin ve Osmaniye'de faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşları, yaptığı yayın açıklamaları ve mesajlarda Ankara'da meydana gelen terör saldırısını sert bir dille kınadı. 

 

(MÜSİAD) Mersin Şube Başkanı Yusuf Yılmaz,


"Kardeşlerimizin hayatını, evlatlarımızın geleceğini ve milletimizin birliğini hedef alan bu alçak saldırılar amacına ulaşmayacak, bizleri yıldıramayacaktır. Dün birlik açıklaması yapan terör örgütleri ülkemizin ve milletimizin birliğini yıkamayacaktır. Türkiye teröre boyun eğmeyecek, terör Türkiye'ye boyun eğecektir." dedi

 

(MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci 


" Türkiye Cumhuriyeti, başkentine son altı ayda yapılan üçüncü saldırıyla yıldırılmaya, bir şeylerden vazgeçirilmeye çalışılıyorsa, herkes bilmelidir ki, tüm bunlar nafile çabalardır. Birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır. Bu saldırılar karşısında, millet olarak sağduyumuzu korumak zorundayız. Asırlardır bölgemiz üzerinde oynanan oyunlara geçit vermeyen ülkemizi parçalamaya çalışanlara millet olarak izin vermemeliyiz. Milletimiz, tarihini kahramanlık destanlarıyla yazmış, bağımsızlığını kahramanca mücadele veren şehitleriyle kazanmıştır. Hiçbir saldırı, hiçbir hain pusu milletimizi beraber yaşama kararlılığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir." dedi

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  ''Burhanettin Kocamaz''

 

"Allah bu ülkeyi bölüp, parçalamak isteyen hainlere fırsat vermesin. Bizler toplum olarak çok badireler atlattık. Yılmadık, yıkılmadık. Allah'ın izniyle bu hain, korkak, kalleş çapulculara da asla pabuç bırakmayız. Birlik ve beraberliğimize kast eden hainlerin gerçekleştirdiği bu kanlı saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Büro Memur-Sen Osmaniye Şube Başkanı Ebubekir Yılmaz

 

"Ülkemize, milletimize, güvenlik görevlilerimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırıları lanetliyoruz. Hain saldırılar milletimizi asla pes ettiremez. Güzel ülkemiz, her alanda parlayan yıldız olacak. Bunun gerçekleşmesinden korkanlar, bunu engellemek isteyenler, geçmişte de oldu, bugün de var, yarın da olacak. Bize düşen, birliğimizi korumaktır. Bize düşen, bizi yıkmak, bölmek durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır. Bu tür karanlık planlarla ülkemizi karıştırmak isteyenler kirli emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Milletimiz sahip olduğu sağduyu ile bu hain planları her zaman boşa çıkarmayı bilmiştir. En büyük temennimiz bu alçak saldırının tüm yönleriyle aydınlatılması, faillerinin yakalanması ve arkasındaki karanlık güçlerin ortaya çıkarılmasıdır." dedi.

 

kaynak(sondakika)