Mersin'de kurulduğu günden bu yana sanat camiasında önemli beri yeri dolduran ve Mersin'de tiyatro sanatına yön veren ''Mersin Tiyatro Derneği'' yeni sezona yaklaşık 30 tiyatro oyunu ile merhaba diyecek.

DAHA İDDİALI, DAHA RENKLİ

Tiyatro tutkunları için önemli bir eksiği tamamlayan ''Mersin Tiyatro Derneği'' Başkanı Salih Yıldırım, yeni başlayacak tiyatro sezonu için yaptığı açıklamalarda, ''Yeni sezon açısından oyun sayımızda artış gösterdik. Birçok tiyatro grubu ile birlikte hareket ediyoruz. Oluşum sayımız çok fazla. Ortaya çıkan sonuçlara göre 30 oyun şuan da programlara dahil olmuş durumda. Geçen sene sahnelenen oyunlardan bir kısmı bunların arasında yer alacak" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında yeni sezon için oldukça renkli ve farklı oluşumların içine girdiklerini söyleyen Salih Yıldırım, farklı tiyatro gurupları ile de bir araya gelerek seyirciye zengin bir repertuvar eşliğinde hizmet vereceklerini ve oyunlarının artarak devam edeceğini iletti. Mersin'de tiyatro sanatına katacakları yenilikler ile seyircinin yüksek oranda katılımı olacağını umduğunu ifade eden Yıldırım, Çocuk seyircilere yönelik çalışmalarının da kısa sürede hayata geçeceğini belirtti.

kaynak(sondakika)