16 yaşındaki Özgen A. oturdukları mahallede bir çocuğa aşık olması Ailesi tarafından tepki ile karşılandı ve gençlerin bir daha görüşmesine izin verilmedi. Bunun üzerine bunalıma giren genç kız bir mektup yazarak evden kaçtı. Mektupta taş köprüden atlayacağını yazan genç kız, seyhan nehrine atladı.

MEKTUPTA İNTİHAR EDECEĞİNİ YAZMIŞ

Bir süre sonra mektubu bulan anne, mektupta yazdığı gibi taş köprü civarına gelerek kızını aramaya başladı. Bu sırada ağlayarak köprünün üzerine gelen Özge A., çevredeki yüzlerce insanın gözleri önünde suya atlayarak intihar etti. Çevredeki vatandaşlar genç kızı kurtarmak için suya atlayıp dakikalarca kızı aradılar ancak bir sonuç alınamadı. Olay yerine gelen dalgıç polisler yarım saat sonra kızı taş köprünün altından çıkarabildiler. Sağlık ekipleri tarafından genç kıza olay yerinde müdahe edildi. Kalbi duran ve solunumu olmayan kıza dakikalarca kalp masajı yapıldı. Bu sırada herşeyi izleyen Annenin acı feryatları yürekleri dağladı.


"Özge, niye yaptın? Ne olur yavrum ölme"


Sinir krizi geçiren Anne Semiha A. "Özge, niye yaptın? Ne olur yavrum ölme" diye feryat etti. uzun uğraşlar sonunda kalbi tekrar çalıştırılan genç kız özel bir hastaneye sevk edildi. Yapılan açıklamaya göre Özge A.'nın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi. Polis olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

kaynak(sondakika)