Lise öğrencileri arasında oynanan maçta, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı kavga çıktı.  11. sınıf öğrencisi Y.G. ile 9. sınıf öğrencisi C.G.'nin tartışması maçtan sonrada devam etti. Tartışmanın uzaması üzerine C.G isimli genç yanında taşıdığı bıçak ile Y.G'yı yaralayıp kaçtı.

İLK KAVGAYI ÖĞRETMENLER AYIRDI

Elimize ulaşan bilgiye göre Adana'nın Seyhan ilçesinde Akkapı Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesinde meydana gelen olayda beden eğitimi dersine çıkan öğrenciler kendi aralarında maç ettiler. Maç esnasında 11. sınıf öğrencisi Y.G. ile 9. sınıf öğrencisi C.G. tartıştı. o anda kısa süren tartışmayı, diğer öğrenciler  ve öğretmenleri yatıştırdı. Fakat müsabaka bittikten sonra  iki öğrenci okul koridorlarında tekrar kavgaya tutuştular.

KORİDORDA TEKRAR KAVGA ETTİLER

9. sınıf öğrencisi C.G. üzerinde taşıdığı bıçakla Y.G.'yi yaraladı. Bu olay üzerine kavgaya tutuşan öğrencilerin arkadaşları da kavga etmeye başladı. Bu arada yaralı öğrenci için okula ambulans istendi. Okul öğretmenleri kavgayı ayırmayı başaramayınca olay yerine gelen polis ekipleri öğrenciler biber gazı sıkarak kavgayı ancak ayırabildi. Yaralı öğrenci ise özel bir hastanede muayene altına alınırken 9. sınıf öğrencisi C.G. ise kayıplara karıştı.

kaynak(sondakika)