Mersin AK Parti Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan seçim bölgesi olan Mersin'de, Cumhuriyet Meydanında nöbet tutan binlerce Mersinliye hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. FETÖ ve onun ülkemizdeki yandaşlarına karşı çok sert konuşan Elvan, '' Türk milletinin her şeye rağmen güçlenecek'' dedi.

 

BU MİLLET GÜÇLENMEYE DEVAM EDECEK

 

Mersin Cumhuriyet Meydanında AK Parti Mersin Milletvekilleri, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve AK Parti İlçe Başkanı Cesim Erçik ile aynı sahnede olan Başbakan Yardımcısı ve Mersin AK Parti Milletvekili Sayın Lütfi Elvan, 15 Temmuzda Fetullahçı Terör Örgütü Tarafından teşebbüs edilen darbe girişimi ile ilgili olarak çok sert konuştu. Vatan haini FETÖ örgütü tarafından ülkemizde milli iradeyi hiçe sayarak yapılan bu teşebbüse karşı Millet olarak en güzel cevabı verdiğimizi ifade eden Elvan, Ülkenin her yerinde olduğu gibi, Mersin'de de vatandaşlarımızın Demokrasiye sahip çıktığını ve ilk günden bu yana hiç bıkmadan usanmadan meydanları doldurduğunu söyledi. Bundan ötürü Cumhuriyet Meydanında bulunan Mersinlilere teşekkür eden Bakan Elvan, "Demokrasi için, milli iradenin tam manası ile hakim olabilmesi için analarımız, bacılarımız, gençler, ninelerimiz, dedelerimiz, ana kucağındaki çocuklarımız burada. Sizlerle ne kadar gurur duyarsak azdır. Tüm Türkiye ve İslam dünyası, yeryüzünde demokrasi mücadelesi verenler sizinle gurur duyuyor. O gelişmiş ülkelere, o Avrupa ülkeleri son derece kötü bir testten geçtiler. İşte, Türkiye'nin, Türk halkının, bizim milletimizin demokrasiye ne kadar bağlı olduğunu, milli iradenin bizim ülkemizi için ne kadar önemli olduğunu tüm dünyaya gösterdiniz. Onlar sesiz kaldılar. Baktılar ki darbe gerçekleşmiyor o zaman açıklama yapmaya başladılar. Biz kimin ne olduğunu biliyoruz ama şundan emin olunuz, bu millet hep ayakta kalacaktır. Bu millet güçlenmeye devam edecektir" ifadelerini kullandı. 

 

İŞTE GERÇEK MİLLET, İŞTE GERÇEK MİLLİ İRADE

 

Ülke ve Hükumet olarak bu hayasız darbe girişimine karşı en güzel cevabı vereceklerini ve bu yönde çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Sayın Lütfi Elvan, halka hitaben "Size Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdim. İşte gerçek millet, işte milli irade budur. O çakallar, o teröristler değil. İşte gerçek irade budur. Sayın Cumhurbaşkanımız sizlere teşekkürlerini sunuyor. O dik duruşunuz için, Türkiye ve demokrasi nöbeti için her birinizin alnından öpüyor, sizlere şükranlarını sunuyor. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, bakanlarımız her zaman dik durdu, dik durmaya da devam edecektir. TSK içindeki şerefli subaylarımızı bize ve sayın valimize şunu söylediler, biz Cumhurbaşkanımızdan, Başkanımızdan, demokrasiden, milletimizden yanayız dediler. Emniyet müdürümüz, şerefli subaylarımız o şerefsizleri teslim aldılar. O şerefsizler, o çakallar, o ihanet şebekeleri bunun hesabını vereceklerdir Fetullahçı Terör Örgütü'nün ve o çakalların, şerefsizlerin kökünü kazıyacağız. Biz bugüne kadar, sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, hükümetimiz siz ne dediyseniz onu yaptık. Sizin iradeniz başımızın üzerindedir. Ama hiçbir zaman, kimse bundan sonra darbe yapamaz. Bu milletin gücü, iradesi onların darbe yapmasını engellemiştir. Bundan sonra da darbe yapmaya kalkarlarsa işte sizler, bu asil milletimiz gereken cevabı verecektir. Hiç merak etmeyin" dedi.