Mersin'in Erdemli İlçesi Limonlu Mahallesi civarında çalılıklar arasında başı taşla ezilmiş halde bulunan şahsın cinayeti sonunda aydınlatıldı. Ölen şahsın Suriye uyruklu Feras Dedan (28) isimli kişi olduğu tespit edildi. 

EN YAKIN DOSTU

26 Mayıs tarihinde Limonlu Mahallesi civarında keçilerini otlatan bir çoban tarafından bulunan başı taşla ezilmiş erkek cesedinin Feras Dedan (28) isimli kişi olduğu tespit edildi. 26 Mayıs tarihinden bu yana soruşturmaya ara vermeden devam eden Jandarma ekipleri yaptıkları soruşturmalar sonucunda 10 kişilik ekip ile çalışmalarına derinlik verdi. Yapılan çalışma sonucunda öldürülen kişinin Suriye uyruklu Feras Dedan olduğu ve şahsın Akdeniz İlçesi Demirtaş Mahallesi'nde oturduğu belirlendi.  Feras Dedan burada bir Suriyeli lokantasında garson olarak çalışıyordu. 

UYKU İLACI VERDİ

Soruşturmayı derinleştiren ekip, Feras'ın Suudi Arabistan'daki nişanlısının ona 7 bin dolar gönderdiği ve bu parayla Feras'ın Suudi Arabistana gitmesi gerekiyordu. Ancak Feras'a para geldiğini öğrenen en yakın arkadaşı Hassan Davut sinsice bir plan yaparak Akrabası Muhanned Davut'tan uyku ilacı temin etti. Daha sonra Feras ve Hassan Davut, Erdemli'nin Limonlu Mahallesi civarına geldiler burada, sinsi katil Hassan Davut, Feras'a içinde uyku ilacı olan içecekten içirdi. Kendinden geçen genç adamı iple boğan soğukkanlı katilk daha sonrada cesedin tanınmaması için başını taşla ezdi. Feras'ın üzerindeki 7 bin doları da alan Hassan Davut, ailesi ile birlikte yunanistana kaçtı. Cinayete yardım ettiği tespit edilen Muhanned Davut tutuklanırken, Hassan Davut'un yakalanması için çalışma başlatıldı.

kaynak(sondakika)