Mersin'de 112 Acil Servis ekipleri, yer yer 1 metreyi bulan kar kalınlığının olduğu yerlerde hastalara kar paletli ambulanslarla ulaşıyor.

İl Sağlık Müdür Aytekin Kemik, yaptığı açıklamada, Mersin'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle yolları kapanan mahallelerde mahsur kalan hastalara 112 Acil Servis ekiplerinin kar paletli ambulansla ulaştığını belirtti.

Son yılların en sert kış mevsiminin yaşandığı ve kar kalınlığının yer yer 1 metreyi bulduğu mahallerde yaşayan hastalara ulaşmada güçlükler yaşandığını ifade eden Kemik, şunları kaydetti:

"İlimizde son yılların en çetin kış mevsimi yaşanıyor. İlimizin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı yer yer 1 metreye ulaşmış durumda. Mersin için bu durum olağan dışı. Fakat donanım ve ekip olarak bu duruma karşı hazırlıklıyız. Araç parkımızda bulunan kar paletli ambulansımız ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaşmada en büyük yardımcımız. Birçok bölgede karayolları ekipleriyle işbirliği içinde çalışıyoruz. Tüm gayretimiz olumsuz hava şartlarında vatandaşlarımızın mağdur olmasının önüne geçmek. Son bir haftalık sürede olumsuz hava şartlarından etkilenen 20'nin üzerinde vakaya müdahale ederek sağlık tesislerine ulaştırdık."

Kemik, ekiplerin kara rağmen en iyi hizmeti vermeye çalıştığını sözlerine ekledi.

kaynak(sondakika)