Mersin'de iddiaya göre kız arkadaşından ayrıldıktan sonra bunalıma giren M.İ. isimli genç adam, bir binanın 7. katına çıkarak intihar etmek istedi. Bu sırada aşağıda duran kalabalık ise, film çeker gibi her anı kaydetmeye başladı.

 

Elimize ulaşan bilgiye göre, M.I. isimli şahıs, merkez  Akdeniz ilçesine bağlı Tevfik Sırrı Gür  Anadolu Lisesi karşısında 7 katlı bir binanın damına çıktı. Çevredeki vatandaşın ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve uzman polisler sevk edildi. Kız arkadaşından ayrıldığından dolayı intihar girişiminde bulunduğu iddia edilen genci, yaklaşık bir saat boyunca itfaiye ve polis ekipleri ikna etmeye çalıştı. Bu sırada itfaiye ekipleri, şahsın atlamasına yada düşmesine karşın apartmanın önüne şişme yatak açtı. Polislerin ve itfaiye ekiplerinin uzun süren ikna çalışması sonucunda şahıs intihar girişiminden vazgeçti. Şahıs güvenli bir şekilde bulunduğu yerden alınırken, sağlık kontrolü için ambulansa Toros Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Havanın yağmurlu olmasına rağmen çevredeki kimi vatandaş film izler gibi intihar girişimini izlerken, kimisi ise film çeker gibi olayı telefonlarına kaydederek, ilginç görüntüler oluşturdular.

kaynak(sondakika)