Hollandalı Joey Hoffman, Bjoen Breckers ve eşi Sebahat Derya Ün Breckers gezmek için geldiği  Mersin'in  Silifke ilçesinde kayboldu.  Hollanda'nın ünlü gazetelerinden olan de Telegraaf gazetesinin muhabiri Woen Nederhof kayıpları bulmak için  Silifke'ye geldi.

Hollandalı 22 yaşındaki Joey Hoffman, Bjoen Breckers (34) ve eşi Sebahat Derya Ün Breckers Temmuz ayı başında  Silifke'ye geldiler. Kiraladıkları araçla  Silifke'ye gelen Joey Hoffman, Bjoen Breckers ve eşi Sebahat Derya Ün Breckers'ten 8 Temmuz'dan beri haber alınamıyor.

Joey Hoffman'den haber alamayan ailesi  Hollanda'da polise başvurdu.  Silifkepolisi her yerde Hollandalı 22 yaşındaki Joey Hoffman, Bjoen Breckers (34) ve eşi Sebahat Derya Ün Breckers'i arıyor.

Daha sonra Hoffman ailesi çocuklarının bulunmaması üzerine  Hollanda'da yayınlanan de Telegraaf gazetesinin muhabiri Woen Nederhof'tan yardım istedi. Bunun üzerine  Silifke'ye gelen muhabir Woen Nederhof  Silifke Emniyet Müdürlüğüne giderek Müdür Murat Esertürk'ten yardım istedi.

De Telegraaf gazetesinin muhabiri Woen Nederhof kayıpları bulmak için  Silifke'ye geldiğini belirterek, "Üç Hollandalı arkadaş  Silifke'ye ev yaptırmak için gelmişler. Bunlardan Hollandalı Joey Hoffman  Silifke'den ticari araçla  Adana'ya oradan havayolları ile  Hollanda'ya gitmek için ayrılmış. Ancak kendisinden bir haber alınamamış. Bjoen Breckers ve eşi Sebahat Derya Ün Breckers ile en son 21 Temmuz'da irtibat kurulmuş daha sonra haber alınamamış" dedi.

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir de yaptığı açıklamada, 8 Temmuz'dan bu yana kaybolduğu iddia edilen Hollandalı Joey Hoffman, Bjoen Breckers (34) ve eşi Sebahat Derya Ün Breckers'ın  Silifke'de olup olmadığının araştırıldığını söyledi.

Türkiye'ye gelen Hollandalıların gezi programında  Silifke'nin de olduğunu ancak ilçeye gelip gelmediğinin henüz belli olmadığını belirten Cinbir, "Burada olup olmadığı şu anda kesin değil fakat konu en kapsamlı bir şekilde araştırılıyor. Eğer burada ise en kısa zamanda bulunacaktır" diye konuştu.

kaynak(sondakika)