Mersin'de vatani görevini yerine getiren 6 Mehmetçik, bu güzel ve özel günde anne hasreti yaşamasın diye, komutanları ve aileleri onlara büyük bir sürpriz yaptı. 6 asker Anneler Günün'de Anneleri ile buluşturuldu.

6 ASKER ANNELERİNE KAVUŞTU

Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığında vatani görevini yerine getiren 6 Mehmetçik, hayatlarının en özel Anneler Günü'nü yaşadı. Askerlerin komutanları ve Aileleri onlara güzel bir sürpriz yaparak 6 askeri de anneleriyle buluşturdu. Sahil güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı tarafından yapılan organizasyonda, 6 askerin anneleri memleketlerinden Mersin'e getirildi. Askerlerin görev aldığı birliklere götürülen anneler burada evlatları ile bir araya gelmenin mutluluğunu ve tatlı hüznünü yaşadılar.

BİZİM İÇİN BÜYÜK SÜRPRİZ

Asker annelerinden biri olan Melek Uzun, duygularını şöyle ifade etti. "Gerçekten bizim için inanılmaz, uygulaması çok zor bir sürprizdi. Çocuklarımızın haberi yoktu. Biz buraya onların sayesinde getirildik. Onlar çocuklarımızın anneleri, babaları, maddi manevi destekçileri. Burada sadece askerlik yapılmıyor, insanlık örneği de sunuluyor. Allah başımızdan eksik etmesin" dedi.

kaynak(sondakika)