Mersin'de 112 ambulansında çalışan Hamide Avcı isimli acil tıp teknisyeni, epilepsi  hastası olan bir kişiye müdahalede bulunurken hasta tarafından darp edildi. 

 

Elimize ulaşan bilgiye göre,  Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Say Mahallesi'nden gelen hasta ihbarı üzerine olay yerine giden 112 ambulansındaki ATT görevlisi Hamide Avcı (35), epilepsi hastası olduğu belirtilen Muhammed A.'yı muayene etti. Muhammed A. aniden sağlık görevlisi Hamide Avcı'yı darp etti. Ambulansta görevli şoför ve diğer hemşirenin araya girmesiyle Hamide Avcı, Muhammed A.'nın elinden kurtarılıp  Silifke Devlet Hastanesine getirildi.

Darp edilen Avcı'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı ancak bir süre gözlem altında tutulacağı bildirildi. Hamide Avcı'nın eşi Mehmet Avcı, saldıran kişinin mutlaka yakalanmasını ve hasta ise hastaneye yatırılmasını istedi.

Olayın ardından darp edilen sağlık görevlisini arkadaşları yalnız bırakmazken,  Silifke İlçe Sağlık Müdürü Yüksel Eren de geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Öte yandan, epilepsi hastası Muhammed A.'nın zaman zaman  Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördüğü, geçmiş yıllarda bazı kişilere de aynı şekilde saldırdığı iddia edildi.

kaynak(sondakika)