Emlak ve işyeri çevre temizlik vergilerinin birinci taksidinin son ödeme tarihi 31 Mayıs Salı günü doluyor. Bu tarihe kadar vatandaşın rahat bir şekilde ödeme yapması için Toroslar'da hafta sonu vezneler açık olacak.

HAFTA SONU VEZNELER AÇIK OLACAK

Mersin Toroslarda, bu hafta sonu uygulanacak hafta sonu mesaisi ile vatandaşların rahat bir şekilde emlak ve işyeri çevre temizlik vergilerinin birinci taksidini ödemesi planlanıyor. Konu ile ilgili açklamalarda bulunan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, mükelleflerden gecikme zammına maruz kalması ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini zamanında ödemeleri gerektiğini vurguladı. Geçmiş dönemlere ait borçların da faiz uygulamasına maruz kaldığını ve bunlarında yatırılmasını isteyen Hamit Tuna, "Yoğunluğu önlemek amacıyla Mali Hizmetler Müdürlüğümüze bağlı veznelerimizi bu hafta sonu da açık bulunduracağız. Amacımız, vatandaşlarımızın işlemlerini daha kolay ve zamanında tamamlayabilmeleridir. Toplanan vergiler, halkımıza hizmet olarak geri dönmektedir" ifadelerini kullandı.

Toroslar belediye hizmet binasındaki vezneler, Yalınayak ile Halkkent Mahallesi'ndeki Yunus Emre Kültür Merkezi'nde bulunan tahsilat şubeleri mesai saatleri içerisinde hizmet verecek.

kaynak(sondakika)