Telefon dolandırıcılarının bu sefer ki kurbanı 63 yaşındaki çiftçi Salim Yalçın oldu. Yaşlı adamı arayan dolandırıcılar, adının PKK soruşturmasına karıştığını iddia ederek. Hemen dediklerimizi yapmazsan ceza yiyeceksin deyince, yaşlı adam, telaşla her denileni yaptı. 

UYARILARA KULAK ASMADI

Adana'da meydana gelen dolandırıcılık olayında, 63 yaşındaki Salim Yalçın'ı arayan telefon dolandırıcıları "Savcım yanımda, PKK terör örgütü soruşturmasına senin de adın karıştı, hemen dediklerimizi yapacaksın, yoksa ceza alacaksın. Evde ne kadar para, altın varsa, yanına al hemen postaneye git. Altınları kuyumcuya bozdur, hepsini vereceğim hesaba yatır" diye talimat verdi. Bunun üzerine endişeye kapılan ve korkan Salim Yalçın evde bulunan para ve altınları alarak köy minibüsüne bindi. 70 kilometre uzaklıktaki Sarıçam İlçesi'ne gelen yaşlı adam bir kuyumcuya giderek eşine ait altın bilezikleri bozdurdu. Dolandırıcıların telefonu kapatmasına izin vermediği Yalçın, kuyumcudan çıkıp Yavuz Sultan Selim PTT Şubesi'nin yolunu tuttu. Bu sırada durumdan şüphelenen kuyumcu da durumu polise ihbar etti.

VEZNEDEKİ MEMUR ENGEL OLMAK İSTEDİ AMA

Bölgeye gelen polis ekipleri yaşlı adamı aradığı sırada, Salim Yalçın, PTT şubesinden parayı dolandırıcıların hesabına yatırmak istedi. Veznedeki görevli olayı fark edip Salim Yalçın'ın parayı yatırmasına engel olmaya çalıştı. PTT görevlisinin ısrarlarına rağmen parayı yatırmak isteyen Salim Yalçın, bir müşterinin cep telefonundan oğlu Köksal Yalçın'ı arayıp yanına çağırdı. Babasının yanına gelen Köksal Yalçın da görevliye inanmayınca, Baba ve Oğlu dolandırıcının hesabına ellerindeki tüm parayı (6400 TL) dolandırıcıları hesabına yatırdılar.  Baba-oğul parayı yatırıp PTT şubesinde çıktıkları sırada olay yerine gelen polisleri görünce dolandırıldıklarını anlayarak sinir krizi geçirdiler. Polis ekipleri, paranın yatırıldığı hesabı incelemeye aldılar.

kaynak(sondakika)