Mersin'de Meyve ve sebze halinde hamallık yaparak Hayatını zor şartlar altında idame etmeye çalışan 29 yaşındaki evli ve 1 çocuk babası  İbrahim Dal bulduğu bin lirayı polis merkezi amirliğine teslim etti.

 

BULDUĞU PARAYI DÜŞÜNMEDEN TESLİM ETTİ

Erdemli Sebze Meyve Halinde hamallık yapan evli ve 1 çocuk babası 29 yaşındaki İbrahim Dal, ilçe merkezinde yürüdüğü sırada yerde bin lira buldu. Para kazanmanın zorluklarını bildiğini söyleyen Dal, bulduğu parayı hiç düşünmeden  Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürerek polis merkezi amirliğine teslim etti.

 

"YOLDA BİR MİKTAR PARA BULDUM, KOMİSERE TESLİM ETTİM"

Parayı tesadüfen gördüğünü anlatan İbrahim Dal, "Elektrik faturamı yatırmak için postane sokağından gidiyordum. Faturamı yatırdım geriye dönüşte kaldırımda yürürken yolda bir miktar para buldum. Anons ettirmek için belediyeye gittim. Anons sistemi yok dedikleri için bende polis karakoluna geldim. Görevli komisere parayı teslim ettim." dedi.

"PARA KAZANMANIN ZOR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Kendisinin  Erdemli Meyve Sebze Halinde 15 yıldır hamallık yaparak evinin geçimini sağladığını ifade eden Dal, "Parayı kaybedenin bir gariban olacağını düşündüm. Kendimde gariban olduğum için, belki bir garibanın ev kirasıdır, maaşıdır, bunları düşünerek parayı polis karakoluna teslim ettim. Para kazanmanın zor olduğunu düşünüyorum. Para bulanların buldukları parayı bu şekilde teslim etmelerini tavsiye ediyorum. Şuan dünyanın en mutlu insanıyım. Bir insanlık görevimi yerine getirdiğim için. Herkese bu şekilde yapmalarını tavsiye ediyorum." diye konuştu.

Polis ise kendilerine teslim edilen paranın sahibini bulmak için çalışma başlattı.

kaynak(sondakika)