Mersin'de Emniyet Müdürlüğü yapan ve Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapısı (FETÖ PDY) soruşturması kapsamında aranan, ayrıca kaçak imam Adil Öksüz'ün de akrabası olduğu iddia edilen eski müdür, saklandığı evde emniyet güçleri tarafından yakalandı.

FETÖ'DEN ARANAN ESKİ İL EMNİYET MÜDÜRÜ YAKALANDI

Elimize ulaşan bilgiye göre, Mersin'de  Emniyet Müdürlüğü yapmış ve  17/25 Aralık kapsamında FETÖ bağlantısı tespit edildiği gerekçesiyle görevden alınarak emekliliğe sevk edilen, ayrıca da FETÖ'nün kaçak, vatan haini "Hava kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ün de akrabası olduğu iddia edilen eski müdür Arif Öksüz  Adana'da saklandığı evde polisler tarafından yakalandı.

Arif Öksüz kimdir?

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesi doğumlu olan, Uzun yıllar Adana Emniyet Müdürlüğü'nde Şube Müdürü ve Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Arif Öksüz, 2004 yılında 1'inci sınıf emniyet müdürü olarak Trabzon Polis Meslek Yüksek Okulu'na atandı. Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile bir yıl sonra Batman Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Öksüz, 17 Haziran 2009'da Mersin'e atandı. Arif Öksüz, 17 -25 Aralık operasyonları sonrasında 8 Haziran 2014'te merkeze alındı.

kaynak(sondakika)