Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptığı açıklamada, Erdemli'ye Tarım, Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesini hayata geçireceklerini ifade etti. Bu projenin hayata geçmesi ile bölge ekonomisi büyük ölçüde rahatlayacak.

HALKI BİLGİLENDİRDİ, EKONOMİ CANLANACAK

Erdemli'de Tarım, Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmaları başladı. Erdemli belediyesi tarafından hayata geçirilmesi planlanan proje kapsamında, bölge ekonomisinin canlanması ve iş istihdamı sağlanması amaçlanıyor.

BİRLİK OLALIM, ŞEHRİMİZİ GÜZELLEŞTİRELİM


Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi'nde tanıtım toplantısı yaparak vatandaşlara projeyle ilgili bilgi verdi. Başkan Tollu, Erdemli'de yaşam kalitesinin arttırmak için çaba sarf ettiklerini ifade ederek, bu projesinin Erdemli için çok büyük bir kazanım olduğunu söyledi. Ardından konuşmasına şöyle devam etti. "Erdemli'nin ekonomik anlamda büyümesine büyük katkı sağlayacak olan organize sanayi bölgesi projesinin hayata geçirilmesi adına elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yapmalı, birlik ve beraberlik içinde el ele vererek Erdemli'yi güçlendirmeliyiz. Ama bu iş tek başına olmaz. Tüm siyasi parti yetkililerini Erdemli ortak paydasında birleşmeye davet ediyorum. Biz kentimizin 100 yıllık geleceğini düşünerek projeler üretiyoruz. Gelin bunu hep birlikte el ele vererek yapalım. Doğalgazın şehrimize getirilmesini de hızlandıracak olan bu projenin gerçekleşmesi, şehrimizin kalkınmasına büyük katkı yapacaktır. 500 bin metrekarelik bir alan üzerinde kurulacak organize sanayi Erdemli'mize hayırlı uğurlu olsun" diyerek konuşmasını tamamladı.

kaynak(sondakika)