Mersin Erdemli'de okullardan gelen talepler üzerine Erdemli Belediyesi bölgedeki okulların bahçelerinde düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Okulların park ve bahçelerinde düzenleme yapan ekipler, çocukların daha iyi ortamlarda zaman geçirmesine olanak sağlıyor.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, eğitime desteklerinin devam edeceğini ifade ederek, "Çocuklarımızın ferah ve nezih ortamlarda kaliteli eğitim alabilmesi için belediyemize düşen bütün görevleri yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPIYORUZ

Eğitim kalitesini arttırmak adına üstlerine düşeni fazlasıyla yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Tollu, "Eğitim ortamının ferahlığı çocuklarımızın başarısına pozitif katkı sağlayacaktır. Bu konuda belediye olarak en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde sunuyoruz. Bu hizmetleri yaparken hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan ve hiçbir şekilde ayrımcılık yapmadan hizmet sunumu yapıyoruz" dedi.

BELEDİYE VARSA OKULLARDA SORUN YOK

Şuan Hacı Ömer Serin İlkokulunda çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Başkan Tollu "Okul bahçesini tamamen parke olarak dizayn ettik. Yine okul bahçesine üzeri kapalı sergi alanı yapıyoruz. Oyun çizgilerini yenileyerek zeka oyun alanları oluşturuyoruz. Veliler, öğrenciler ve öğretmenlerimiz için kamelya ve saksılı dinlenme bankları yapıyoruz. İlçemizde bizim dönemimize kadar eğitime hizmet verilmemiş, destek olunmamış. Artık  Erdemli'de bir algı oluştu, belediye varsa okullarda sorun yok" diyerek yaptıkları hizmetleri anlattı.

kaynak(sondakika)