Engelliler Haftası münasebeti ile  Akdeniz Bölge ve  Garnizon Komutanlığı tarafından organize edilen etkinlik kapsamında engelli gençler, Temsili Askerlik ve Yemin Töreni'ne katılarak sevinç, heyecan ve gururu bir arada yaşadılar.

HEYECAN GURUR VE SEVİNÇ YAŞADILAR

10-16 Mayıs Engelliler Haftası Kapsamında Akdeniz Bölge ve  Garnizon Komutanlığı'nda düzenlenen anlamlı törene, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan,  il protokolü, askeri personel ve engelli erlerin aileleri iştirak etti. Anlamlı törende konuşma yapan Komutan, Nejat Atilla Demirhan, "Temsili askerlik uygulaması kapsamında engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin 1 gün süresince askeri ortamı yaşama ve bu hazzı tatmalarına imkan sağlamaya çalıştık. Aramıza katılan silah arkadaşlarımızın ve ailelerinin duygu ve düşüncelerini paylaşmak bize manevi bir güç vermiştir.  Türk Silahlı Kuvvetleri'ne katılan silah arkadaşlarımızın bugün burada edecekleri yemin, ömürleri boyunca haklı gururları olacaktır. Sevgili silah arkadaşlarımız, sizlerin sevgisinde, düşüncelerinde ve başarılarında engel yoktur. Tüm engelli vatandaşlarımıza, ailelerine ve katılımcılara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın hemen sonrasında temsili olarak canlandırılan Askeri Yemin törenine katılan engelli gençler,  sevinç, heyecan ve gururu bir arada tattılar. Mersin Valisi Özdemir Çakacak'da engelli gençlerin yanında olarak bu heyecana ortak oldu. Yemin Töreni sonrasında, Terhis pastasını kesildi ve etkinlik  düzenlenen kokteylle sona erdi.

 

kaynak(sondakika)