Mersin'de meydana gelen cinayetin ardından, geniş çaplı bir çalışma başlatan Jandarma ekipleri, 73 yaşındaki polis emeklisi Hasan Doğan'ı boğarak katleden ve eşini bayılttıktan ziynet eşyalarını çalan zanlıları yakaladı. 

 

Elimize ulaşan bilgiye göre, Mersin'in Gülnar İlçesi'nde emekli polis memuru 73 yaşındaki  Hasan Doğan'ı boğarak öldürüp, eşinin ziynet eşyalarını çaldığı iddiasıyla 24 yaşındaki Ferit Aydoğdu ile amcasının oğlu 23 yaşındaki  Mustafa Aydoğdu gözaltına alındı.  Gülnar Cumhuriyet Başsavcısı koordinesinde kurulan özel jandarma ekibi tarafından yakalanan kuzenlerin cinayetin ardından gazinoya gidip eğlendiği ortaya çıktı.

Olay, 2 Mart akşamı Çukurasma Mahallesi'nde meydana geldi. Evinde 71 yaşındaki eşi Saffet Doğan ile birlikte oturan  Hasan Doğan, çalan zil ile birlikte kapıyı açınca, maskeli 2 kişinin saldırısına uğradı. Eve giren zanlılardan biri Doğan'ı etkisiz hale getirirken, diğeri ise eter koklatıp bayılttığı ev kadını Saffet Doğan'ın ellerini ve gözlerini bağladı. Emekli polis memuru  Hasan Doğan'ın direnmesi üzerine öfkelenen saldırganlardan biri, elleriyle boğazını sıkarak öldürüp, evde bulunan bilezik, küpe ve yüzüğü alarak kaçtı. Bir süre sonra kendine gelen kadının çığlığı üzerine eve gelen komşuları durumu jandarmaya bildirdi.

TAZİYE EVİNİN ÇEVRESİNDE TUR ATTILAR

Öldüğü belirlenen  Hasan Doğan cinayetiyle ilgili  Gülnar Başsavcısının koordinesinde  Mersin ve  Gülnar  Jandarma Komutanlığı'nca kurulan özel bir ekip, maskeli saldırganların yakalanması için yoğun çalışma başlattı.  Jandarma ekipleri, Doğan'ın evine sivil olarak gelip, araştırma yaparken, aynı mahallede oturan Ferit Aydoğdu'nun motosikletle evin çevresinde tur atmasından şüphelendi.

SUÇLARINI İTİRAF ETTİLER

Sivil jandarma Ferit Aydoğdu ve yanında bulunan amcasının oğlu  Mustafa Aydoğdu'yu takibe aldı.  Jandarma şüpheli hareketlere devam eden Ferit Aydoğdu'yu gözaltına aldı,  Konya'daki evine dönen  Mustafa Aydoğdu ise otobüste yakalandı.  Mustafa Aydoğdu'nun eğlenmek için yaşadığı  Konya'dan  Gülnar'a geldiği; kuzenlerin bir gazinoya gittiği, bir süre eğlendikten sonra motosikletle yola çıkıp,  Hasan Doğan'ın evine hırsızlık amacıyla girdiği; ardından Mustafa'nın direnin Doğan'ı elleriyle boğazını sıkarak öldürdüğü anlaşıldı. Cinayetin ardından evden bilezik, küpe ve yüzük çalan kuzenlerin tekrar başka bir gazinoya gidip sabaha kadar eğlendiği de belirlendi.

Gülnar  Jandarma Komutanlığı'nda yapılan sorgulamalarında suçunu itiraf eden amca çocukları tutuklandı.

kaynak(sondakika)