Mersin'de Güneydoğu'da görev yapan güvenlik güçlerine destek olmak isteyen bir grup öğrenci, kendi imkanları ile başlattıkları kampanya sayesinde Şırnak'ın Cizre ilçesini görevini yapan Mehmetçik abilerine yiyecek ve öğrencilere ise kırtasiye yardımı yaptı.

MEHMETÇİĞE DESTEK

Mersin'in Erdemli İlçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından Şırnak'ın Cizre İlçesinde görev yapan güvenlik güçlerine ve bölgede okuyan öğrencilere destek amaçlı başlatılan kampanya kapsamında, Güvenlik güçlerine yiyecek, bölgede okuyan öğrencilere ise kırtasiye malzemeleri temin edildi. Toplanan yardımlar kolilenerek bölgeye kargo yoluyla yollandı. 

Faaliyet hakkında konuşma yapan Okul Aile Birliği Başkanı  Ahmet Şahin, "Orada eğitim gören öğrencilere ve görev yapan güvenlik güçlerimize destek olmak, moral ve motivasyonlarını yükseltmek istedik. Bu nedenle okul öğrencilerimiz ile bir kampanya başlattık. Kampanya ile 100 adet elbise, 150 adet çeşitli kırtasiye malzemesi ve bir ton portakal, yeni dünya ve kayısı topladık. Bu yardımlar bir kargo şirketi tarafından ücretsiz olarak götürülüyor. Güle güle kullansınlar ve afiyetle yesinler. Yardımlarını esirgemeyen vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

kaynak(sondakika)