Mersin'de 60 yaşındaki emekli öğretmen İsmet Can, Diş rahatsızlığı için gittiği hastaneden, dişene dolgu yapılabilmesi için 743 sonrasına randevu alabildi.

DİŞ DOLGUSU YAPILACAKTI

Elimize ulaşan bilgiye göre, Mersin'in Erdemli İlçesinde yaşayan ve diş rahatsızlığı için gittiği hastanede, diş dolgusuna 743 sonrası için randevu alan 60 yaşındaki emekli Öğretmen İsmet Can, durum karşısında şaşırıp kaldı. İstanbul'da kızının yanına giden ve bu sırada diş dogusu düştüğü için  İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene bölümüne giderek 27 Nisan 2016'da muayene olan emekli öğretmen, Dişinin dolgusunun yapılabilmesi için 10.05.2018 saat 09.30'a randevu verildi. Önce bir yanlışlık olduğunu düşünen İsmet Can, görevlinin bir yanlışlık yok bu tarihte randevunuz var demesi üzerine büyük şaşkınlık yaşadı. 

ŞAKA GİBİ

Hesapladığında aradaki zamanın 743 gün olmasının şaka gibi olduğunu söyleyen emekli Öğretmen İsmet Can, "Muayene sırası aldım ve ertesi gün muayene oldum. Muayenenin ardından 2 dişimde sorun olduğunu ve bir tanesinin de dolgusunun düştüğünü, yeniden takılması gerektiği söylendi. Ben de tedavi için randevu istedim. Randevu bölümüne gittiğimde ise bana verilen belgede 10 Mayıs 2018 saat: 09.30 yazılıydı. O an çok şaşırdım. Hesapladım tam 743 gün sonraya geliyor. Bir diş dolgusu için 743 gün beklemek şaka gibi. Ben randevuyu aldım ama Erdemli'ye geldiğimde diş dolgusunu özel bir dişçiye giderek 5 dakikada yaptırdım. Yetkililerin bu duruma çözüm bulması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

kaynak(sondakika)