Meteoroloji  Adana 6. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarından itibaren 1 hafta boyunca sıcaklık 5-9 derece artacak.

 

Türkiye yarından itibaren yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine girecek. Meteoroloji yetkilileri, bir hafta boyunca etkili olacak sıcak hava nedeniyle hava sıcaklığının  Mersin'de 35,  Adana'da 37,  Gaziantep'te 39 dereceye yükseleceğini bildirdi.

Meteoroloji  Adana 6. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yapılan son değerlendirme ve tahminler çerçevesinde yarından itibaren önümüzdeki 1 hafta boyunca  Türkiye'nin sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta sonuna kadar ülke genelinde yağış beklenmezken, hava sıcaklıkları tüm yurtta hissedilir derecede artacak ve mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredecek.

Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının  Adana'da 36-37,  Mersin'de 35,  Osmaniye'de 37-38,  Hatay merkezde 35-36,  Kahramanmaraş'ta 39,  Kilis ve  Gaziantep il merkezlerinde 39 dereceye yükseleceği tahmin ediliyor.

Mevsim değişikliği ile birlikte ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

kaynak(sondakika)