Karayolları Genel Müdürlüğü yol durumu bültenine göre bölgemizde oldukça sık kullanılan yolların bazı kesimlerinde yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşımın kontrollü olarak sağlandığı belirtilirken, sürücülerin dikkatli olması istendi.

BU YOLLARDA ÇALIŞMA VAR

Söz konusu açıklamada yer alan çalışmalar şöyle, Çeşmeli-Mersin-Tarsus Otoyolunun Serbest Bölge Otoyol Kavşağı-Tarsus Batı Kavşağı 15-18. kilometreleri arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım sağ şeritten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlandığı için sürücülerin yol üzerinde belirtilen ikaz tabelararına uyması istendi.

Açıklamanın devamında ise Niğde-Ulukışla-Pozantı Ayrımı yolunun 154-164. kilometreleri arasında üstyapı çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapatılacak olup, belirtilen kesimde Niğdeistikametinden Beyağıl Kavşağına ulaşım otoyolun Ulukışla Kavşağından ayrılarak otoyol bağlantı yolu üzerinden sağlanacak. Beyağıl istikametinden Niğde İstikametine olan trafik ise otoyolun Ereğli ayrımından ayrılarak yine otoyol bağlantı yolu üzerinden yapılacaktır. Lütfen trafik kurallarına uyalım ve emniyet kemerinin hayat kurtardığını unutmayalım. 

kaynak(sondakika)