31 Mayıs’ta sona erecek olan emlak ve işyeri çevre temizlik vergisi (ÇTV)'nin vatandaşlar tarafından rahat yapılabilmesi için Toroslar'da vezneler hafta sonu da hizmet verecek.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan  Toroslar Belediye Başkanı  Hamit Tuna, mükelleflerden gecikme zammına maruz kalmamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini zamanında ödemelerini istedi. Vatandaşları izdiham nedeniyle son güne kalınmaması konusunda da uyaran Başkan Tuna, "Yoğunluğu önlemek amacıyla Mali Hizmetler Müdürlüğümüze bağlı belediye hizmet binamızdaki veznelerimizi bu hafta sonu açık bulunduracağız. Mükelleflerimiz, 2017 yılı emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ve ilan reklam vergisi ödemelerinin 1'inci taksitlerini 31 Mayıs  Çarşamba günü mesai bitimine kadar belediyemiz veznelerinden ve web sitemizdeki e-belediye bağlantısından TC kimlik numarası veya vergi numarasıyla yatırabilirler ve isteyenler ödemelerini kredi kartıyla da yapabilirler. Bunun yanı sıra mükelleflerimiz, belediye vergi bilgileri ile emlak rayiç bedellerini de web sayfamız ile www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifresiyle öğrenebilirler" dedi.

Tuna, hafta içi de  Yalınayak ile Halkkent Mahallesi'ndeki  Toroslar Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde bulunan tahsilat şubelerinin de mesai saatleri içerisinde açık bulunacağını kaydetti.

kaynak(sondakika)