Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Darbe gecesi olan 15 Temmuz'da halkı meydanlara davet etmesinden bu yana meydanları bir gün olsun boş bırakmayan Mersinlilerin demokrasi nöbeti tüm coşkusu ile devam ediyor. 

''DİK DUR EĞİLME, BU MİLLET SENİNLE''

Sabahları işlerine giden akşam ise demokrasi nöbeti için Cumhuriyet Meydanında toplayan Mersinliler bir an olsun nöbeti bırakmadan, usanmadan ilk günkü coşku ile demokrasiye sahip çıkmaya devam ediyor. Mersin'in tüm ilçelerinde oluşturulan belli noktalarda bir araya gelen Mersinliler hep bir ağızdan ve tek yürekten demokrasiye sahip çıkma çağrısında bulunuyorlar. Etnik köken, dil, din, ırk ayrımı olmadan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her birey eline aldığı Türk bayrağı ile meydanlara inerek demokrasi nöbeti tutuyor. 

Bütün siyasi parti üyelerinin bir araya gelere coşku içinde tuttuğu demokrasi nöbetine çeşitli sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasından da destekler gelmeye devam ediyor. Demokrasi nöbetinde bulunan tüm vatandaşlar Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bağlılık ve sevgi gösterisine devam ederken "FETÖ gelecek hesap verecek", "Münafık FETO" ve "Dik dur eğilme bu millet seninle"gibi pankartlar ile Cumhurbaşkanı'na destek veriyor.