Mersin'in en önemli tarım arazilerinin bulunduğu bölgelerden biri olan Erdemli İlçesine balı Koyuncu Mahallesi Kocaköy civarında, şu ana kadar en büyük sıkıntılardan biri olan susuzluk sıkıntısı Erdemli-Kocahasanlı Sulama Birliği Başkanlığı tarafından giderildi.

BÜYÜK SIKINTI GİDERİLDİ

Mersin'de önemli tarım arazilerinin bulunduğu bölgelerden biri olan Erdemli'ye bağlı Koyuncu Mahallesi Kocaköy civarında çiftçinin en büyük sorunlarından biri olan susuzluk sorunu, Erdemli-Kocahasanlı Sulama Birliği Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda giderildi. Bölgeye gelen su ile çiftçiler sıkıntılarının büyük ölçüde giderildiğini ifade etti. 

ÇİFTÇİLER SUYA KAVUŞTU

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Erdemli-Kocahasanlı Sulama Birliği Başkanı Mustafa Yılmaz, "Birliğimizin görev sahası içerisinde bulunan Türbe Mahallesi Çiçekyurdu Mevkiinde birliğimize ait mevcut sondaj kuyumuzun karşı tarafına 2. kanal altına yeni bir sondaj kuyusu açılarak, tesisin batı tarafına Koyuncu Mahallesi Kocaköy Mevkiindeki su kullanıcılarını, çiftçilerimizi rahatlatmak amacı ile çalışmalara başlanmıştı. Bu çalışmalardan sonuç alındı ve çiftçilerimiz suya kavuştu. Kurulan tesisten yararlanacak olan çitçi sayımız ise 6 bin 500 kişi olarak belirlenmiştir" dedikten sonra ifadelerine şöyle devam etti. Özellikle bu yapılan çalışma sayesinde hayata geçirilen yeni tesis ile hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlayacağınısöyledi. 

kaynak(sondakika)