Mersin AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, Anneler Günü münasebeti ile yaptığı açıklamada, annelerimizi sadece yılın bir günü değil her günü hatırlamamız gerektiğini vurguladı.

BİZLERİ FEDAKAR VE SEVGİ İLE BÜYÜTEN ANNELERİMİZ

Mersin AK Parti İl başkanı Cesim Ercik, Anneler Günü ile alakalı olarak yaptığı açıklamada,  "Hayatlarından ödün vererek bizleri yetiştirmeye çalışan, karşılık beklemeden fedakarca ve sevgiyle bizleri büyüten, hayatın her anında yanımızda olarak bize destek olan ve bizlerden dualarını esirgemeyen annelerimizin hakkını ödeyemeyiz" ifadelerine yer verdi.

CENNET ANNELERİN AYAKLARININ ALTINDADIR

Konuşmasının devamında, "Peygamber Efendimizin, 'Cennet annelerin ayakları altındadır' hadisinde olduğu gibi, dünyanın en kutsal varlıkları olan annelerimiz, her zaman daha fazla saygı, sevgi ve ilgiyi hak ediyor. Hiç şüphesiz, bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında ve yaşatılmasında en çok annelerin payı vardır. Annelik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlenen kadınlarımız, yeni nesillerimizle birlikte gelenek ve değerlerimizin yaşatılmasının ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir" diyen Başkan Ercik,  

ONLARA SEVGİ VE SAYGI İLE YAKLAŞMALIYIZ

Onları birgün dedğil hergün hatırlamalıyız dedi ve konuşmasına şöyle devam etti. "Annelerimize, sevgi, saygı ve hürmette kusur etmeden yaklaşmamız bizlerin öncelikli manevi sorumlulukları arasında yer almalıdır. Bu anlamlı günde, üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız sevgi, fedakarlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün annelerin ve yüreği annelik hissiyle dolu olan tüm kadınların ' Anneler Günü'nü kutluyorum" 

 

kaynak(sondakika)