1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri için hazırlıkları büyük ölçüde tamamlanmasına rağmen, ortaya atılan canlı bomba iddiası bütün organizasyonun iptal olmasına neden oldu. 

ADANA'DA 1 MAYIS ORGANİZASYONU İPTAL OLDU

Adana Uğur Mumcu Meydanında yapılması planlanan  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri, canlı bomba ihbarının yapılması üzerine iptal edildi. Hazırlıkları büyük ölçüde tamamlanan etkinliğin iptal olması, katılımcılar tarafından üzüntüyle karşılandı. Organizasyonun tertip komitesi adına açıklama yapan Dr. Ali İhsan Ökten, dün ellerine ulaşan bir bilgiye göre, Adana, Mersin ve Gaziantep'de 1 Mayıs kutlamaları sırasında canlı bomba saldırısının olacağı bilgisi ulaştı. Sonrasında, "Nitekim bugün sabah saat 09.30 sıralarında Gaziantep'te miting alanına 200 metre mesafede patlama olmuştur. ve bunun sonucunda 1 Mayıs mitingi Gaziantep'te iptal edilmiştir." dedi.

Adana'da da tertip komitesini oluşturan kurumlar tarafından Miting alanında yeterli güvenlik önlemlerinin alınamayacağını ifade eden Dr. Ali İhsan ökten, , "İsteyen demokratik kitle örgütleri, sivil toplum örgütleri siyasi partiler ve dernekler kendi programlarını yapabilirler." diye konuştu.

kaynak(sondakika)